Для зняття замірів ущільнення Вам буде потрібен штангенциркуль.
Механічне ущільнення зазвичай складається з ДВОХ частин:
- Частина з пружиною (рухома), що монтується на вал.
- Нерухоме кільце, що дістається з корпусу насоса (часто забувають витягнути, в подвійних ущільненнях їх два). До однакових по типу рухомих частин можуть іти різні по типу і розміру нерухомі кільця, тому заміряти їх потрібно обов’язково. Маркування ущільнення на рухомій частині не відноситься до нерухомого кільця.
Є ущільнення (часто такі ставлять на мотопомпи), коли нерухома частина іде з пружиною, наприклад тип R-6A, R-6B, R-6BG, R-6C, R-6SB / R-SB.
- В першу чергу заміряйте діаметр валу. Бажано міряти сам вал, якщо ж немає змоги, тоді внутрішній діаметр ущільнення в найвужчому місці. В такому разі знятий розмір повинен бути дещо меншим, ніж діаметр валу, оскільки ущільнення повинне сідати на вал щільно.
- Виміряйте посадочне місце під нерухоме кільце або зовнішній діаметр самого кільця, але обов’язково з гумкою (іноді гумку теж забувають вийняти з корпусу, і міряють сам графіт).
- Виміряйте висоту нерухомого кільця від пари тертя до верхівки гумки.
- Візьміть частину з пружиною і підтисніть майже до кінця. Заміряйте довжину. Даний вимір не покаже точної робочої довжини, але приблизне розуміння буде.
- Запишіть вказані розміри, а також потрібно визначити середовище, в якому працює ущільнення та його температуру.
Ці данні допоможуть швидко і коректно підібрати механічне ущільнення з асортименту BTS Engineering на сайті.
Як правильно підібрати механічне ущільнення на сайті
- Відповідно до зовнішнього вигляду ущільнення намагаємось визначити тип з каталогу на сайті. Є механічні ущільнення, візуально схожі між собою, але з різними розмірами. В такому разі потрібно уважно перевіряти розміри кожного типу до максимального збігу зі зразком. Креслення для кожного типу механічного ущільнень розміщені на сайті.
- Попередньо вимірюємо діаметр самого валу d1 в місці монтажу механічного ущільнення. Якщо немає змоги зробити це - заміряєм внутрішній діаметр ущільнення у найвужчому місці по гумці. Знятий розмір повинен бути дещо меншим, ніж діаметр валу, оскільки ущільнення сідає на вал щільно.
- Частину з пружиною підтискаємо майже до кінця. Заміряєм робочу довжину L3. Даний вимір не буде ідеально точним, але приблизне розуміння довжини надасть.
- Заміряєм зовнішній діаметр нерухомого кільця D7, обов’язково по гумці (іноді гумку теж забувають вийняти з корпусу). Якщо кільце повністю зламане - заміряйте посадочний діаметр отвору в кришці, куди кільце монтується.
- Визначаєм робочу висоту нерухомого кільця L4 - від пари тертя до верхівки гумки.
- Використовуючи зовнішній вигляд, розміри D7 та L4, визначаємо тип нерухомого кільця відповідно до таблиць типорозмірів (G6 чи G60, G4 чи G9, NG тощо). На всіх кресленнях наведено розміри з одягненою гумкою.
- Відповідно до таблиці хімічної стійкості вибираємо потрібні матеріали механічного ущільнення. При цьому враховуємо рідину, яка контактує з ущільненням, її температуру та наявність твердих частин.
Якщо будь-який з вищенаведених пунктів спричинить певні труднощі у підборі, зателефонуйте чи напишіть нам – і ми завжди з радістю допоможемо підібрати механічне ущільнення, що найкраще відповідатиме потребам та умовам роботи саме Вашого обладнання.
0 коментарів